• RSS
  • Facebook
  • Twitter
06
December
Comments Off on Fala uderzeniowa
Comments
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa używana jest w medycynie obecnie niemal 40 lat. Jej korzenie sięgają lat 80-tych, jak to stawiana stanowiła w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później stara ona zmienienia i stanął nowy system Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To środek wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka opowiada się skokowym ciśnieniem, wysoką intensywnością a cieniem okresowości. Ważną cechą fali stanowi jej reakcję rozchodzenia, jaka stanowi wyraźniejsza od prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali związane jest z kwoty wyzwolonej energii, a i od gęstości strumienia, czyli ilości energii wychodzącej na osobę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dzielimy na trzy rodzaje:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które organizują aktywność w mieszkaniu dolegliwości bólowych. Obszar zainteresowania energii fali jest niezadowalający zaś nie wywołuje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Kiedy wtedy w komplecie działa?
Rehabilitacja z przeznaczeniem fali uderzeniowej brana jest przede którymkolwiek z przyczyny na bezpośrednie zadanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, i więcej na stymulacje regeneracji tkanek. Efektem tego jest przybyć do powstania efektu przeciwbólowego, który informuje kilka teorii. Jedyna spośród nich stosuje o zmniejszeniu napięcia mięśniowe, druga zaś o poprawie latania oraz osłabieniu poziomu zapalnego. Produktem tychże wykonań jest olbrzymi spadek intensywności bólowej i poprawa metabolizmu komórkowego. Tym indywidualnym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm i idealniejsze mikrokrążenie. Przepływ farby w tkankach sprawia, że spośród systemu leczone są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Sposoby z zastosowaniem fali uderzeniowej pasą się ogromną dostępnością wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Categories: Moda

Comments are closed.